304V S/S , .0375 +/- .0004 X 120.000 +/- .250, S/T.
| od | 0.038" |
|---|---|
| alloy | Nitinol SEA |
| product-type | Wire |
| condition | Straight Annealed |
| material | Nitinol |
| finish | Light Oxide |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 73.0" |
$56.66
9999933 in stock
| od | 0.038" |
|---|---|
| alloy | Nitinol SEA |
| product-type | Wire |
| condition | Straight Annealed |
| material | Nitinol |
| finish | Light Oxide |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 73.0" |
304V S/S, .039 +/-.0005 X 73.000 +/-.250, S/T, PTFE AP Green
$44.15
304V S/S .037 +/- .001 X 72.000 +/- 1.000 S/T Formed – Pack of 10
$118.04
304V S/S .039 +/- .001 X 72.000 +/- 1.000 S/T Formed – Pack of 10
$118.04
304V S/S, .037 +/- .001 X 60.000 +/- .250, S/T, Parylene N Coated.
$50.55
304V S/S, .039 +/- .001 X 60.000 +/- .250, S/T, Parylene N Coated.
$50.55
304 S/S, .037 +/- .0006 X 73.000 +/- .250, S/T, PTFE BL2-7282 ZP Green, Coated
$44.15
Product added to cart.
Below are recommended products based on your selection: