Nitinol SEA, .0145 +/- .0005 X 73.000 +/- .250, Light Oxide
| alloy | 304V S/S |
|---|---|
| material | Stainless Steel |
| od-tolerance | +/- .0002 |
| length | 120.0" |
| finish | Type 4 SLT® |
| condition | Hyten |
| od | 0.0140" |
| product-type | Wire |
1SLT® is a registered trademark product of Fort Wayne Metals, Fort Wayne, Indiana.
$16.02
9999998 in stock
| alloy | 304V S/S |
|---|---|
| material | Stainless Steel |
| od-tolerance | +/- .0002 |
| length | 120.0" |
| finish | Type 4 SLT® |
| condition | Hyten |
| od | 0.0140" |
| product-type | Wire |
1SLT® is a registered trademark product of Fort Wayne Metals, Fort Wayne, Indiana.
304V S/S, .013 +/-.0005 X 73.000 +/-.250, S/T, PTFE AP Green
$44.15
304V S/S, .0150 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$19.38
304V S/S, .0156 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$20.35
304V S/S, .0142 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$18.45
304V S/S, .0160 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$20.77
304V S/S, .0144 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$18.45
304V S/S, .0146 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$18.45
304V S/S, .0148 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$18.45
304V S/S, .0152 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$20.35
304V S/S, .0154 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$20.35
304V S/S, .0158 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$20.35
Product added to cart.
Below are recommended products based on your selection: