Nitinol SEA, .0145 +/- .0005 X 73.000 +/- .250, Light Oxide
| od | 0.014" |
|---|---|
| alloy | Nitinol SEA |
| product-type | Wire |
| condition | Straight Annealed |
| material | Nitinol |
| finish | Light Oxide |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 73.0" |
$21.25
9999932 in stock
| od | 0.014" |
|---|---|
| alloy | Nitinol SEA |
| product-type | Wire |
| condition | Straight Annealed |
| material | Nitinol |
| finish | Light Oxide |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 73.0" |
304V S/S, .013 +/-.0005 X 73.000 +/-.250, S/T, PTFE AP Green
$44.15
304V S/S, .0154 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$20.35
304V S/S, .0158 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$20.35
304V S/S, .0156 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$20.35
304V S/S, .0142 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$18.45
304V S/S, .0150 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$19.38
304V S/S, .0144 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$18.45
304V S/S, .0160 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$20.77
304V S/S, .0146 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$18.45
304V S/S, .0148 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$18.45
304V S/S, .0140 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$17.59
Product added to cart.
Below are recommended products based on your selection: