304V S/S, .0108 +/-.00015 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
| od | 0.009" |
|---|---|
| alloy | Nitinol SEA |
| product-type | Wire |
| condition | Straight Annealed |
| material | Nitinol |
| finish | Light Oxide |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 73.0" |
$16.99
9999969 in stock
| od | 0.009" |
|---|---|
| alloy | Nitinol SEA |
| product-type | Wire |
| condition | Straight Annealed |
| material | Nitinol |
| finish | Light Oxide |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 73.0" |
304V S/S, .0108 +/-.00015 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$17.56
304V S/S, .0110 +/-.00015 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$19.09
304V S/S, .0104 +/-.00015 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$17.56
304V S/S, .0100 +/-.00015 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$16.71
304V S/S, .0106 +/-.00015 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$17.56
304V S/S, .0102 +/-.00015 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$17.56
304V S/S, .011 +/-.00015 X 120.000 +/-.250, Hyten, SLT® Type 4.
$16.24
304V S/S, .0104 +/-.00015 X 120.000 +/-.250, Hyten, SLT® Type 4.
$14.26
304V S/S, .010 +/-.00015 X 120.000 +/-.250, Hyten, SLT® Type 4.
$13.58
304V S/S, .0106 +/-.00015 X 120.000 +/-.250, Hyten, SLT® Type 4.
$14.26
304V S/S, .0102 +/-.00015 X 120.000 +/-.250, Hyten, SLT® Type 4.
$14.26
304V S/S, .0108 +/-.00015 X 120.000 +/-.250, Hyten, SLT® Type 4.
$14.26
Product added to cart.
Below are recommended products based on your selection: