Nitinol SEA, .0175+/- .0005 X 73.000 +/- .250, Light Oxide
| od | 0.017" |
|---|---|
| product-type | Wire |
| alloy | 304V S/S |
| condition | Spring Temper |
| material | Stainless Steel |
| finish | Bright |
| od-tolerance | +/- .0004 |
| length | 73.0" |
$4.25
9999819 in stock
| od | 0.017" |
|---|---|
| product-type | Wire |
| alloy | 304V S/S |
| condition | Spring Temper |
| material | Stainless Steel |
| finish | Bright |
| od-tolerance | +/- .0004 |
| length | 73.0" |
304V S/S, .018 +/-.0005 X 73.000 +/-.250, S/T, PTFE AP Green
$44.15
304V S/S, .0182 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$26.69
304V S/S, .0184 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$26.69
304V S/S, .0186 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$26.69
304V S/S, .0180 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$25.41
304V S/S, .0190 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$27.85
304V S/S, .0154 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$20.35
304V S/S, .0158 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$20.35
304V S/S, .0160 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$20.77
304V S/S, .0162 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$21.81
304V S/S, .0164 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$21.81
Product added to cart.
Below are recommended products based on your selection: