Nitinol SEA, .059 +/- .0005 X 73.000 +/- .250, Light Oxide.
| alloy | 304 S/S |
|---|---|
| material | Stainless Steel |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 120.0" |
| finish | Centerless Ground |
| condition | Spring Temper |
| od | 0.059" |
| product-type | Wire |
$24.08
9999999 in stock
| alloy | 304 S/S |
|---|---|
| material | Stainless Steel |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 120.0" |
| finish | Centerless Ground |
| condition | Spring Temper |
| od | 0.059" |
| product-type | Wire |
304 S/S, .057 +/- .0006 X 73.000 +/- .250, S/T. PTFE MCTPE01342 Green.
$58.86
304 S/S, .058 +/- .0006 X 73.000 +/- .250, S/T, PTFE MCTPE01342 Green, Coated
$58.86
304 S/S, .060 +/- .0006 X 73.000 +/- .250, S/T, PTFE Green Coated.
$58.86
304 S/S, .060 +/- .0005 X 73.000 +/- .250, S/T, Centerless Ground.
$14.17
Product added to cart.
Below are recommended products based on your selection: