Nitinol SEA, .057 +/- .0005 X 73.000 +/- .250, Light Oxide.
| alloy | 304 S/S |
|---|---|
| material | Stainless Steel |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 120.0" |
| finish | Centerless Ground |
| condition | Spring Temper |
| od | 0.056" |
| product-type | Wire |
$24.08
9999986 in stock
| alloy | 304 S/S |
|---|---|
| material | Stainless Steel |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 120.0" |
| finish | Centerless Ground |
| condition | Spring Temper |
| od | 0.056" |
| product-type | Wire |
304V S/S, .055 +/-.0006 X 73.000 +/-.250, S/T, PTFE Green Coated
$58.86
304 S/S, .057 +/- .0006 X 73.000 +/- .250, S/T. PTFE MCTPE01342 Green.
$58.86
Product added to cart.
Below are recommended products based on your selection: