Nitinol SEA, .0475 +/-.0004 X 73.000 +/-.250, C’less Ground Surface
| alloy | 304V S/S |
|---|---|
| material | Stainless Steel |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 73.0" |
| condition | Spring Temper |
| od | 0.0485" |
| product-type | Wire |
| finish | Centerless Ground |
$11.34
9999999 in stock
| alloy | 304V S/S |
|---|---|
| material | Stainless Steel |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 73.0" |
| condition | Spring Temper |
| od | 0.0485" |
| product-type | Wire |
| finish | Centerless Ground |
Nitinol SEA, .0475 +/-.0004 X 73.000 +/-.250, C’less Ground Surface
$63.75
304V S/S, .050 +/-.0006 X 73.000 +/-.250, S/T, PTFE Green Coated
$58.86
304 S/S, .047 +/- .0006 X 73.000 +/- .250, S/T. PTFE Green Coated.
$58.86
304 S/S, .048 +/- .0006 x 73.000 +/- .250. S/T , PTFE Green Coated
$58.86
304 S/S, .049 +/- .0006 X 73.000 +/- .250X S/S, S/T, PTFE Green Coated.
$58.86
304V S/S, .050 +/- .001 X 60.000 +/- .250, S/T, Parylene N Coated.
$50.55
304V S/S, .047 +/- .001 X 60.000 +/- .250, S/T, Parylene N Coated
$50.55
304V S/S, .048 +/- .001 X 60.000 +/- .250, S/T, Parylene N Coated.
$50.55
304V S/S, .049 +/- .001 X 60.000 +/- .250, S/T, Parylene N Coated.
$50.55
Product added to cart.
Below are recommended products based on your selection: