304V S/S .031 +/- .001 X 72.000 +/- 1.000 S/T Formed – Pack of 10
| od | 0.030" |
|---|---|
| alloy | Nitinol SEA |
| product-type | Wire |
| condition | Straight Annealed |
| material | Nitinol |
| finish | Light Oxide |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 73.0" |
$28.33
9999885 in stock
| od | 0.030" |
|---|---|
| alloy | Nitinol SEA |
| product-type | Wire |
| condition | Straight Annealed |
| material | Nitinol |
| finish | Light Oxide |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 73.0" |
304V S/S .031 +/- .001 X 72.000 +/- 1.000 S/T Formed – Pack of 10
$118.04
304V S/S .029 +/- .001 X 72.000 +/- 1.000 S/T Formed – Pack of 10
$118.04
304V S/S .028 +/- .001 X 72.000 +/- 1.000 S/T Formed – Pack of 10
$118.04
304 S/S, .029 +/- .0006 x 73.000 +/- .250, S/T, PTFE Green Coated
$44.15
304 S/S, .028 +/- .0006 X 73.000 +/- .250, S/T. PTFE Green, Coated.
$44.15
304V S/S, .031 +/-.0006 X 73.000 +/-.250, S/T, PTFE Green Coated
$44.15
304V S/S, .031 +/- .001 X 60.000 +/- .250, S/T, Parylene N Coated.
$50.55
304V S/S, .029 +/- .001 X 60.000 +/- .250, S/T, Parylene N Coated.
$50.55
304V S/S, .028 +/- .001 X 60.000 +/- .250, S/T, Parylene N Coated.
$50.55
Product added to cart.
Below are recommended products based on your selection: