Nitinol SEA, .0145 +/- .0005 X 73.000 +/- .250, Light Oxide
| alloy | Nitinol SEA |
|---|---|
| material | Nitinol |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 120.0" |
| finish | Light Oxide |
| condition | Straight Annealed |
| od | 0.0155" |
| product-type | Wire |
$24.08
9999985 in stock
| alloy | Nitinol SEA |
|---|---|
| material | Nitinol |
| od-tolerance | +/- .0005 |
| length | 120.0" |
| finish | Light Oxide |
| condition | Straight Annealed |
| od | 0.0155" |
| product-type | Wire |
304V S/S, .0142 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$18.45
304V S/S, .0150 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$19.38
304V S/S, .0144 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$18.45
304V S/S, .0160 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$20.77
304V S/S, .0162 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$21.81
304V S/S, .0146 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$18.45
304V S/S, .0164 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$21.81
304V S/S, .0166 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$21.81
304V S/S, .0148 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$18.45
304V S/S, .0168 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$21.81
304V S/S, .0172 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$24.19
Product added to cart.
Below are recommended products based on your selection: