Nitinol SEA, .0175+/- .0005 X 73.000 +/- .250, Light Oxide
| alloy | 304V S/S |
|---|---|
| material | Stainless Steel |
| od-tolerance | +/- .0002 |
| length | 120.0" |
| finish | Type 4 SLT® |
| condition | Spring Temper |
| od | 0.0194" |
| product-type | Wire |
1SLT® is a registered trademark product of Fort Wayne Metals, Fort Wayne, Indiana.
$29.24
9999999 in stock
| alloy | 304V S/S |
|---|---|
| material | Stainless Steel |
| od-tolerance | +/- .0002 |
| length | 120.0" |
| finish | Type 4 SLT® |
| condition | Spring Temper |
| od | 0.0194" |
| product-type | Wire |
1SLT® is a registered trademark product of Fort Wayne Metals, Fort Wayne, Indiana.
304V S/S, .018 +/-.0005 X 73.000 +/-.250, S/T, PTFE AP Green
$44.15
304V S/S, .0198 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$29.24
304V S/S, .0190 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$27.85
304V S/S, .0200 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$29.99
304V S/S, .0182 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$26.69
304V S/S, .0184 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$26.69
304V S/S, .0186 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$26.69
304V S/S, .0180 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$25.41
304V S/S, .0192 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$29.24
304V S/S, .0196 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$29.24
304V S/S, .0176 +/-.0002 X 120.000 +/-.250, S/T, SLT® Type 4.
$24.19
Product added to cart.
Below are recommended products based on your selection: